Bezpłatne wsparcie dla osób z niepełnosprawnością

Szanowni Państwo

Stowarzyszenie nasze realizuje projekt, dzięki któremu osoby z niepełnosprawnością mogą otrzymać bezpłatne wsparcie i wydatnie poprawić jakość życia - swoją i swojej rodziny. Nasze działania obejmują szereg bezpłatnych działań - świadczenie usług opiekuńczych i asystenckich, teleopiekę czyli wykorzystanie nowoczesnych technologii w opiece na osobami z niepełnosprawnością (kamery, smartfony, piloty SOS, czujniki otwarcia drzwi, Internet bezprzewodowy), a do tego wsparcie dla opiekunów faktycznych – darmowe szkolenia, doradztwo i wsparcie psychologiczne.

Dodatkowo bezpłatnie szkolimy asystentów i kandydatów na asystentów/opiekunów osób z niepełnosprawnością, którzy zaraz po zakończeniu szkolenia mogą podjąć pracę na atrakcyjnych warunkach (umowa, zwrot kosztów dojazdu). To szansa na zmniejszenia poziomu bezrobocia oraz podniesienie standardu opieki nad osobami wymagającymi pomocy, wsparcie Ośrodków Pomocy Społecznej i objęcie opiekę większej ilości osób potrzebujących.

W chwili obecnej spotykamy się z grupami zainteresowanymi współpracą – m.in. urzędami miast i gmin, ośrodkami pomocy społecznej, urzędami pracy, przedstawiając bardziej szczegółowe informacje oraz odpowiadając na pytania, które się pojawiają w trakcie rekrutacji.

Powrót

Załączniki

Metryka dokumentu

ukryj
Tytuł dokumentu:Bezpłatne wsparcie dla osób z niepełnosprawnością
Podmiot udostępniający informację: Urząd Miejski w Dusznikach-Zdroju
Informację opublikował:Administrator Systemu
Informację wytworzył:
Data na dokumencie:Brak
Data publikacji:20.03.2017 10:23

Rejestr zmian dokumentu

pokaż