KOMUNIKAT

POLICJANCI OSTRZEGAJĄ

PRZED OSZUSTAMI WYKORZYSTUJĄCYMI

EPIDEMIE KORONAWIRUSA

NIE DAJMY SIĘ OSZUKAĆ!

 

Czas panującej pandemii COVID-19 to również okres aktywności przestępców, wykorzystujących obecną sytuację. Policjanci przestrzegają przed nieuczciwymi osobami, które wykorzystując pandemię koronawirusa, oferują np. szczepionki i wyłudzają pieniądze. O takich próbach oszustwa należy niezwłocznie zawiadomić Policję.

Pamiętajmy, że przestępcy, wykorzystując obawę związaną z pandemią koronawirusa, podejmują próby wyłudzania pieniędzy. W tym celu wciąż modyfikują swoje metody i wykorzystują zaufanie głównie osób starszych do najbliższych. Policjanci po raz kolejny przypominają o zasadzie ograniczonego zaufania.

Kłodzka Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza przez osoby starsze, samotnie mieszkające. Prosimy o to, aby nie ufać nieznajomym i pod żadnym pozorem nie wpuszczać ich do mieszkań, nic od nich nie kupować i nie przekazywać im pieniędzy. Policja powiatu kłodzkiego ostrzega przed wpuszczaniem do mieszkań osób obcych przedstawiających się jako pracownice administracji budynków, inkasentów i domokrążców oferujących różnego rodzaju artykuły czy osoby oferujące pomoc dla osób ubogich. Gdy podejrzewamy, że mamy do czynienia z oszustem, nie wahajmy się zadzwonić na Policję pod bezpłatny nr telefonu 112. 


Oficer Prasowy KPP w Kłodzku 

podinsp. Wioletta Martuszewska

 

Powrót

Załączniki

  • Brak załączników w dokumencie.

Metryka dokumentu

ukryj
Tytuł dokumentu:KOMUNIKAT - POLICJANCI OSTRZEGAJĄ!
Podmiot udostępniający informację: Urząd Miejski w Dusznikach-Zdroju
Informację opublikował:Administrator Systemu
Data publikacji:15.05.2020 07:39
Wytworzył lub odpowiada za treść:
Informację aktualizował:Administrator Systemu
Data aktualizacji:15.05.2020 07:39